carat_mzrs330set
CARAT RS-3300 ring saw 3200W 330x22mm incl. saw blade for concrete CRSC - MZRS330SET
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Revolutionary electric ring saw that achieves cutting depths of 220mm in stone and concrete by hand.
  • Can be used with water via integrated water inlet
  • Drive wheel easily adjustable with 1 dial
  • Overload indicator with LED
Key features according to our expert
  • Power: 3200 W
  • (Disc) diameter: 330 mm
  • Max. grinding depth: 22 cm
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452039625
  • Supplier number: CARAT MZRS330SET
Power
3200 W
(disc) diameter
330 mm